Vouchery

Wszystkie osoby które są w posiadaniu naszych voucherów, mogą sprawdzić ich status, datę ważności oraz wartość klikając w link - vouchery.

Kontakt

CENTRUM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU STUDENCKA 6
ul. Studencka 6A
18-400 Łomża


tel. 577 996 060
e-mail: kontakt@laserplay.pl
 

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Niedziela  10:00-20:00
*możliwość wszczesniejszego otwarcia lokalu lub przedłużenia gry po telefonicznym zarezerwowaniu takiej opcji. 

Laser Tag

Laser Tag w Laserplay

Znany też jako "laserowy paintball" - to gra symulująca pole walki, w której może wziąć udział praktycznie każdy bez względu na wiek i predyspozycje. Klasyczne kulki zastępuje tutaj bezpieczna fala podczerwieni emitowana z karabinu, czujniki trafień oraz oprogramowanie kontrolujące grę i generujące statystyki z rozgrywek. Liczy się celność, szybkośc ale także strategia!

Jeżeli szukacie zupełnie nowej zabawy pozwalającej na integrację grupy, uczącej skutecznie budować zespoły, układać strategie, podejmować wspólne decyzje oraz przeciwstawiać się przeciwnościom – to właśnie Arena LaserPlay. Gra motywuje do podejmowania szybkich decyzji i szybkiego działania. Wyłania spośród graczy osoby o cechach przywódczych, ucząc zaufania, dyscypliny i koncentracji.

Laser Tag w porównaniu do tradycyjnego paintball’a gra nie sprawia bólu, nie brudzi i odbywa się na specjalnie przygotowanej Arenie co sprawia, że jest dostępna przez cały rok. Niewątpliwą zaletą gry jest jej bezpieczeństwo, a w związku z tym brak ograniczeń wiekowych. Nie jest wymagane również specjalne przygotowanie, kaski, maski, pancerze czy też kombinezony. Rozrywkę uatrakcyjniają dodatkowe elementy pola walki jak na przykład apteczki, miny czy też bazy. Jedynym ograniczeniem jest wzrost zawodnika (z uwagi na wielkość kamizelki) - minimum 120cm. 
Gra laser tag to doskonały pomysł na zajęcia szkolne, spotkanie integracyjne, a także wieczór kawalerski. Panie również doceniają tę formę rozgrywek militarnych i dlatego idealnie nadają się również na oryginalne, pełne emocji wieczory panieńskie.

Historia gry laser tag sięga przełomu lat 70. i 80. XX wieku. Wywodzi się z systemu szkolenia MILES, który polegał na oznaczaniu „trafionych” osób przez Siły Zbrojne USA. Uczestnicy szkolenia nosili specjalne kamizelki wyposażone w czujnik, a do karabinów przymocowano nadajniki będące źródłem wiązki podczerwieni. Trafienie sygnalizowane było głośnym dźwiękiem emitowanym przez odbiornik.

 

Gra Laser Tag pozwala przeżyć ciekawą przygodę, wyzwalając duży ładunek radości i pozytywnej energii.

1 gra w Laser Tag trwa 30 minut i składa się z 3 etapów:

szkolenie + zbrojenie (5 min)

rozgrywka na arenie (20 min)

rozbrojenie i prezentacja statystyk (5 min)

Maksymalna ilość osób grających na arenie - 20, przy większej ilości proponujemy gry turniejowe.

 

Arena na wyłączność przy rezerwacji dla minimum 12 osób.

Scenariusze gier

Laserplay

System LaserWizard używany w LaserPlay pozwala ze sporą swobodą ustalać zasady rozgrywek. Dzięki temu możemy odtwarzać scenariusze zaczerpnięte z filmów czy gier komputerowych.

Team deathmatch – czyli walka zespołów

Dzielimy grających na dwie drużyny, które rywalizują ze sobą. W najpopularniejszej formie trafiony przeciwnik zostaje wyłączony z gry na określony czas, np. 10 sekund, a następnie wraca do gry. Wygrywa drużyna, która zaliczy sumarycznie największą ilość trafień lub ma najlepszy stosunek trafień do zestrzeleń. Można skomplikować rozgrywkę o tzw. Friendly Fire co powoduje naliczanie ujemnych punktów za trafienie swojego człowieka.

Deadmatch – czyli każdy na każdego

Rodzaj gry odpowiedni  na rozgrzewkę – zwłaszcza dla mniejszych grup oraz osób rozpoczynających zabawę z Laser Tag. Celem w czasie tej krótkiej rozgrywki jest, zdobycie jak największej ilości punktów poprzez trafienia innych zawodników. Tutaj nie możemy liczyć na partnera, a przeciwnik kryje się za każdym rogiem. Strzelamy do wszystkiego co się rusza i wygrywamy. Możliwość skomplikowania rozgrywki o konieczność doładowania amunicji. Kryterium wygranej dla doświadczonych graczy może być również współczynnik efektywności zdobyte punkty/stracone punkty życia.

Dodatkowe opcje

Bez limitu – każdy gracz posiada nieograniczoną ilość „żyć” i amunicji,

Eliminacja – każdy gracz posiada określoną ilość „żyć” po utracie, których schodzi z pola walki, zwycięstwo należy do osoby, która pozostanie na polu bitwy z jak największą ilością żyć,

Base respawn – czyli życie w bazie

Gra dla zaawansowanych. To odmiana scenariusza team deathmatch. Gramy drużynowo. Ale gdy zostaniemy trafieni, nie odradzamy się automatycznie. Po kolejne życie musimy wrócić do swojej bazy. To całkowicie zmienia sposób gry. Okazuje się, że trzeba chronić swoją bazę, gdyż zajęta na stałe przez przeciwników, praktycznie oznacza eliminację.

Amoload container – czyli “no amo no life”

Kolejna odmiana podstawowych scenariuszy gry – team deathmatch, deadmatch i base respawn. Tym razem nasz zbrojmistrz zawiódł i mamy ograniczoną ilość amunicji. Na szczęście w bazie są skrzynki z amunicją i możemy tam doładować broń. Problem w tym, że przeciwnicy mogą starać się nam przeszkodzić. 

Uwolnij zakładnika – czyli terroryści i cała reszta

Scenariusz dobrze znany komputerowym graczom CS-a. Drużyna antyterrorystów ma za zadanie odbić zakładnika. Terroryści bronią się zaciekle. W tym scenariuszu trzeba doskonale znać arenę i mieć precyzyjny plan działania. Wybrać stopniową eliminację TT, czy też przeprowadzić śmiały rajd na bazę TT nie licząc się zbytnio ze stratami w zespole?